1.1 Poskytuje materiál vysvětlení týkající se jeho uspořádání, výběru učiva a designu?
Materiál vysvětluje, že obsahuje všechnu látku, jejíž znalost je nutná pro postoupení z úrovně A1 na úroveň A2, materiál je tedy doporučeno používat jako komplexního průvodce. Autor se zmiňuje, že pracovní sešit byl sestavován tak, aby obsahoval mezikulturní obsah. Dodává, že sešit je rozdělen do 40 lekcí, jejichž znalost lze ozkoušet pomocí 8 průběžných testů. Informace ohledně uspořádání jednotlivých lekcí podává přehledná tabulka na začátku knihy, kde autor podrobně popisuje náležitosti jednotlivých lekcí – informační obsah, probíraná gramatika, nově představená slovní zásoba a schopnosti, na které jsou zaměřená poslechová, psací, mluvící a čtecí cvičení v dané lekci (např. poslech – poslech pro specifické informace).
1.2 Jsou uvedeny záměry autorů, příp. omezení materiálu ve vztahu k inkluzi?
Záměry nejsou doslovně zmíněny, avšak struktura učebnice je detailně popsána a dozvídáme se také, že se soustředí na předávání mezikulturního obsahu. K inkluzi se autor nijak nevyjadřuje.
1.3 Je materiál logicky strukturovaný a srozumitelný, se zaměřením na probírané učivo?
Největší přehled struktury podává již zmiňovaná tabulka na začátku knihy, kde se lze dozvědět nejrůznější detaily ze všech lekcí. Kniha používá opakující se grafické znázornění v následujících případech: gramatika, která je vždy v modrém rámečku, slovíčka k naučení v oranžovém rámečku a symbol kazety pro poslech. Tento grafický systém není vysvětlen a je ponechán k interpretaci žáka či učitele. Kniha také využívá polygrafických signálů, kdy nadpisy jednotlivých lekcí jsou zelené a nadpisy, které určují, jaká dovednost se procvičuje (speaking, listening…) jsou vínové.
1.4 Odkazuje obsah prezentovaný v materiálu na platné a spolehlivé zdroje (prevence proti dezinformacím)?
Články v angličtině jsou převzaté z deníků jako je BBC či The Independent on Sunday. Nachází se zde také odborný text, který je převzat od Desmonda Morrise, což byl uznávaný sociobiolog. Bohužel, informace již nejsou aktuální. Tvrdí, že průměrný věk, kdy se žena v USA vdává je dvacet. V dnešní době je to však dvacet osm. Navíc v článku zmiňují, že se ženy ani necítí na vdávání, ale jsou k tomu nuceny sociálním nátlakem. Myslím, že toto v dnešní době z velké části již také neplatí.
1.5 Odkazuje materiál na požadavky Rámcových vzdělávacích programů a výsledky výzkumu?
Ne.