Na začátku učebnice na str. 2-3 se nachází obsah ve formě tabulky. Nalezneme zde rozdělení učebnice do 6 lekcí, kdy každá lekce se zaměřuje na jiné téma. U každé lekce je také uvedeno gramatické zaměření a téma slovní zásoby, dále také téma Readingu, Speakingu, Listeningu a Writingu. Na konci každé lekce následuje Revision (opakování) a poté také kapitola věnující se kulturnímu tématu, průřezovému tématu a návrh na projekt pro žáky. Na konci učebnice na str. 77 se nachází vysvětlení fonetických symbolů, dále také dvoustrana s výslovností některých slov z daných lekcí a nakonec také doplňující texty a cvičení ke každé lekci.
V materiálu nejsou uvedeny záměry autorů, k inkluzi se také nevyjadřují.
Jediné omezení vidím v tom, že přístup k digitální učebnici a pracovnímu sešitu je pro učitele/školu zpoplatněn, a také žáci, pokud chtějí využívat doplňková cvičení a pracovat doma na poslechu, musí mít přístup k počítači, aby se mohli přihlásit.
Materiál je logicky strukturovaný do jednotlivých lekcí, které se zaměřují na různá témata, od nejjednoduššího až po nejtežší učivo. Barevně je také odlišena gramatika, slovní zásoba a jednotlivé skills (Reading, Speaking, Listening, Writing).
Tematické okruhy jsou uspořádány do logických podoblastí, kdy například 4. lekce se zaměřuje na slovíčka týkající se denní rutiny a volnočasových aktivit, na hodiny a určování času, na které navazuje gramatika přítomného času prostého, což je pochopitelné, jelikož přítomný čas je potřebný k popisu těchto každodenních činností.
Ne, neodkazuje. Pouze u použitých fotografií je na konci učebnice uveden jejich autor.
Jednotlivé lekce se totiž většinou skládají ze slovíček a gramatiky nebo krátkých textů či příběhů. Texty jsou vymyšlené a nezakládají se na skutečných událostech. Pouze následující texty se zdají být „reálné“, nebo alespoň předávat „skutečné informace“: Geography – the world + mapa světa na str. 82-83 předkládající informace o kontinentech a světových nej; Schools in England and Wales vztahující se k fungování škol v Anglii; An English town – Tunbridge Wells popisující Anglické město; Town Mouse and Country Mouse, Finn the GIANT, The Fox and the Crow – což jsou tři krátké bajky.
Ne, přímo neodkazuje.