Hned na začátku učebnice se vyskytují vysvětlivky a obsah znázorněný v grafické tabulce. Učební látku je potřeba projít systematicky, studijní obsah na sebe navazuje, respektive na sebe navazují jednotlivé kapitoly. Konstruktivistická výuka lze nalézt v jistých prvcích, jako například ve vyskytujících se gradovaných úlohách, nebo rozvoji žákových kompetencí, na které se učebnice v zadní části odkazuje, přesto je využití konstruktivismu ve velmi malé míře. Nenabádá k projektovému vyučování. Analyzovaný materiál lze využít jako komplexní průvodce lekcemi, může s ním pracovat celá třída, tak jedinec při samostudiu. Velkou nevýhodou je, že učebnice neobsahuje klíč k úlohám. Přesto zde nalezneme podněcující otázky ke komunikaci s kamarádem, či spolužáky ve třídě (např. str. 35).
Materiál obsahuje objasněné teoretické pojmy, doplněné úlohami k procvičení propojující teoretické znalosti s praktickými dovednostmi. Zkoumaný materiál má jasně stanovený cíl, čeho mají žáci dosáhnout. Na obrázcích ani na slovních úlohách jsme nenalezli elementy týkající se inkluze.
Učebnice je přehledná a logicky uspořádaná, tematické okruhy jsou rozumně rozděleny. Materiál obsahuje grafické značky vyskytující se napříč celou učebnicí, jedná se například o symbol brýlí (nabádá žáky k zamyšlení), tužka (značí práci s folií), pavučina (symbolizuje hledání souvislostí), domeček (udělej za domácí úkol), … Polygrafické signály se vyskytují ve formě barevných bočních lišt (marginálií), barevných obrázků, nadpisy a důležité části textu psané tučným písmem, tabulek, kapitoly jsou označeny symbolem (úsek, neboli kapitola označená stejnou značkou, symbolem).
Obsah není ověřen odkazy, přesto na margináliích nalezneme zajímavé informace, popřípadě úkol k zamyšlení, který nabádá žáky k dohledání údajů na internetu, popřípadě využitím jiných zdrojů.
Ano, na konci učebnice nalezneme popsán vzdělávací obsah oboru matematika dle RVP pro druhý stupeň ZŠ (se změnami k roku 2005) a Klíčové kompetence, které učebnice u jedinců rozvíjí.